Kao što je bilo i najavljeno u srijedu, danas nam je u jugozapadnim visinskim strujama stigla određena količina saharskog pijeska, što se odražava i na njezinu koncentracije pri tlu.
U Grčkoj je prodor ogromne, možda i rekordne količine saharskog pijeska prošlog tjedna uzrokovao brojne probleme, a čak su na snazi bile i zdravstvene preporuke, međutim takvu situaciju kod nas ne očekujemo.
Da je došlo do promjene u atmosferi, jutros možemo primijetiti po zamućenom nebu koje bilježe kamere diljem Istre i Kvarnera, a slično stanje očekujemo i idućih dana.

Sudeći prema prognozama grčkog SKIRON-a, povećana koncentracija prašine pri tlu iznad Hrvatske očekuje se do srijede, a zatim slijedi smanjenje koncentracije uz novo pogoršanje vremena. (P.R./IM).


Let iznad pijeska, 31.03.


