U novi tjedan s hladnim vremenom, a zatim ponovno zatopljenje

Objavljeno: 11. prosinca 2022. u 14:39h

Nedjelju obilježava promjenjivo zimsko vrijeme, a iako se snijeg drži gorskog područja, dojam je prave zime. S hladnim vremenom ući ćemo i u novi radni tjedan.


Loša vijest za zimoljupce svakako je to što postoji mogućnost kako će idući dani biti najhladniji ovog prosinca. Jutarnje temperature zraka idućih dana snizit će se do -7 °C na istarskom području, a hladno će biti i danju, međutim zadržat će se suho.

Temperature zraka u utorak ujutro, izvor: WRF, Istramet

Nove slabe oborine izgledne su u srijedu. U gorju će u početku to biti snijeg, a u nižem području kiša. S izraženim zatopljenjem tijekom četvrtka snijeg će u kišu prijeći i u najvišem gorju. Posljednje “pravo” zimsko jutro bit će ono u srijedu, što se dobro može uočiti na priloženoj karti.

Temperature zraka u subotu ujutro, izvor: WRF, Istramet

Iako se na prognostičkim modelima oko idućeg vikenda još “lome koplja”, u gorju je moguća nova prolazna snježna epizoda, međutim od prave i dugotrajne zime nema ništa. Umjesto prema sve hladnijem vremenu, temperature zraka postupno će rasti na cijelom području.

Dijelovima Balkana idućeg vikenda čak i prijete prave ranoproljetne temperature zraka uz snjegožder u gorju. Hladan zrak zadržavat će se na sjeveru kontinenta, dok se polako bude i atlantske ciklone. Samim time i mogućnost bijelog Božića svedena je na minimum. (P.R./IM).

Balkan vrlo vjerojatno očekuje drastično zatopljenje – očekivane temperature idući vikend, izvor: WRF, Istramet

Povezane vijesti