Iako nas danas prži sunce uz temperature zraka koje se na istarskom području penju i do 20 °C, pred nama je jaka promjena vremena koja donosi vrijednosti ispod prosjeka za doba godine.
Kasno večeras stiže hladna fronta koja donosi malo oborina našem poluotoku, međutim u Gorskom kotaru pasti će snijeg koji će nastaviti padati i u noći na srijedu te u srijedu prijepodne. Zapuhat će umjerena i jaka bura s olujnim i orkanskim udarima.


Bura će najjača biti u srijedu kada olujne i orkanske udare valja očekivati diljem Istre i Kvarnera. S jačanjem bure, slijedi i kidanje naoblake, stoga od sredine tjedna očekujemo pretežno sunčano vrijeme.
U drugom dijelu tjedna očekuje nas postupno slabljenje bure uz porast visoke naoblake, dok će se temperature zraka kretati oko prosjeka ili biti malo ispod za doba godine. (P.R./IM).




