Ekstremi po državama

Prikaz 15 ekstremnih vrijednosti raspoređenih po državama, regijama ili kontinentima. Iz padajućeg izbornika odaberite državu ili regiju te počekajte da vam se prikažu najekstremnije lokacije. Prikazuju se minimalne i maksimalne temperature te oborine.




Iako se ovaj prikaz osvježava svakih sat vremena, potrebno je napomenuti nekoliko stvari. Podaci o minimalnim temperaturama dostupni su od 8 ili 9 sati ujutro, tako da je lista minimalnih temperatura tek od onda potpuno točna. Isto vrijedi i za maksimalne temperature zraka, one se javljaju u terminu 18 UTC (19h zimi, odnosno 20h ljeti), što znači da je tek iza 20 ili 21 sat poželjno pratiti maksimalne temperature.

Oborine se javljaju u terminima od 06, 12 i 18 UTC, te se stoga i osvježavaju u samo tim terminima. Prikazano vrijeme je u UTC (koordinirano svjetsko vrijeme), a da bi dobili vrijeme u našoj vremenskoj zoni moramo dodati +1h zimi, odnosno +2h ljeti.

Klikom na pojedinu lokaciju bit ćete preusmjereni na Ogimet gdje je dostupan 30-dnevni prikaz. Ujedno, sa te stranice se i preuzimaju podaci na IstraMet, a da bi to bilo omogućeno zaslužna je stranica Relayweather.